Taras jak w Londynie - projekt tarasu


  fot. roza-ogrody.com.pl

Jak Wam się podoba? Mi bardzo...
A było tak:


fot. roza-ogrody.com.pl


Aranżacja tego tarasu jest dziełem dwóch architektek krajobrazu: Emilii Noceń (projekt donic i podłogi) oraz Elizy Różowicz (aranżacja zieleni). Inspiracją były realizacje bardzo modnej ostatnio londyńskiej projektantki ogrodów Charlotte Rowe, która wyczarowuje na niewielkich przestrzeniach kameralne oazy zieleni, dbając przy tym o najmniejsze detale.
W jej projektach ogród zawsze jest przedłużeniem domu i jego integralną częścią, a jego znak rozpoznawczy to prosta paleta kolorystyczna, kontrast kształtów oraz specyficzny dobór roślin. Charlotte uwielbia trawy ozdobne i ich kontrastowe zestawienia z roślinami o zdecydowanej formie.
Znakiem firmowym tarasu jest jednak ekran z laminatu, pełniący funkcję nie tylko ozdoby, ale też osłony przed hałasem, wiatrem i wzrokiem sąsiadów. Widnieje na nim wizerunek różowo-bordowych kwiatów, harmonizujących kolorem i kształtem z posadzoną tu i ówdzie w donicach jednoroczną kwitnącą werbeną patagońską. Ten przewijający się tu i ówdzie motyw spaja tarasową aranżację w całość.

Pomysł do wzięcia:Podobne ekrany, z dowolnymi (nie tylko kwiatowymi) motywami, można zamówić w firmach specjalizujących się w produkcji szkła malowanego i ozdobnego. Ekran o wymiarach 2,5 x 2,5 m to koszt ok. 600 zł.

                                        

                                                   fot. roza-ogrody.com.pl


fot. roza-ogrody.com.pl                                                                               fot. roza-ogrody.com.pl


                                                                               fot. roza-ogrody.com.pl


                                                                                             fot. roza-ogrody.com.pl


                                                                 fot. roza-ogrody.com.pl

                                                  fot. roza-ogrody.com.pl

Komentarze

Publikowanie komentarza