Koronkowy szpadel od Cal Lane.

Fot. inhabitat.com

Kto tworzy najpiękniejsze metalowe koronki i narzędzia ogrodnicze? Cal Line!

Zanim Cal Lane - Kanadyjka z pochodzenia - osiadła na stałe w posiadłości Państwa Waldman pod Nowym Jorkiem - mieszkała w Nowej Szkocji (gdzie się urodziła), potem w Kolumbii Brytyjskiej (gdzie dorastała) i wreszcie w Nowym Jorku (gdzie studiowała). W czasie tych wędrówek dojrzewała jako artystka. Dziś jest mistrzynią... spawarki, a jej ulubionym tworzywem jest metal. 
Cal Line wycina w niej piękne, misterne wzory - od kwiatów po dziwaczne hybrydy zrodzone z fascynacji mitologią, epoką renesansu i rokoko. Największą sławę przyniosły jej jednak "koronkowe" narzędzia ogrodnicze - szpadle i taczki. Nie nadają się one wprawdzie do pełnienia swych tradycyjnych funkcji, sprawdzą się natomiast jako zdobiące przestrzeń rzeźby. 
Źródło: nytimes.com, callane.com
Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Koronkowe... aż strach używać. Ale za to piękne! Jako ciekawe ogrodowe detale w sam raz. Ale pewnie kosztują fortunę... Ach

   Usuń
 2. Wygląda świetnie, kwestia tylko czy jest praktyczny.. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrząc na zdjęcia aż chciałoby się je mieć w ogrodzie. Robią piorunujące wrażenie ❤ ale pewnie równie piorunujące wrażenie robią ceny.. W każdym bądź razie.. za takie rarytasy trzeba słono zapłacić. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza