Moje pozycjonowanie - co na to AFTERWEB?

fot. AFTERWEB

Osiągnięcie sukcesu w blogosferze nie jest proste, bo pozycjonowanie, słowa kluczowe, zasięgi... No, chyba że jest się specjalistą z AFTERWEB lub innej firmy SEO… Ale przecież nawet one kiedyś raczkowały w necie.

fot. AFTERWEB

Dzisiejszy post jest nietypowy - jego tematem nie jest projektowanie, sianie czy podlewanie, lecz... pozycjonowanie. Po prostu postanowiłam sprawdzić, które z moich postów klikają się najlepiej? Okazało się, że w ścisłej czołówce jest: tenten i ten. Dlaczego? Czy "zawinił" tutaj popularny w necie temat, czy dobre pozycjonowanie? A może jedno i drugie? Ciekawe, co powiedzieliby na ten temat specjaliści z AFTERWEB? ;)

Przy okazji doszłam do wniosku, że pisanie do tzw. papieru i do netu to dwie różne sprawy. W papierze można językowo zaszaleć i nawet w tekście o gnojowicy błysnąć pisarskim talentem ;) A w necie równie ważne jest pozycjonowanie. Tekst musi się wyświetlać na pierwszych stronach w Google.
I koniec, kropka.

Możesz dwoić się i troić, zamieszczać super tematy i piękne zdjęcia. Jeśli jednak nie zastosujesz słowa kluczowego, tekst nie zaistnieje w sieci (chyba, że Twój blog ma wiernych czytelników, którzy lubią "wpadać" w odwiedziny). Słowo kluczowe musi się znaleźć w tytule, w leadzie, a najlepiej w co drugim zdaniu… I jak tu napisać ciekawy artykuł?

Jak już wspomniałam, nie mam takiej wiedzy o blogosferze, jak specjaliści z AFTERWEB (na szczęście znalazłam ich na jednym z forum) czy innych firm SEO. 
A może Wy też mi pomożecie? Napiszcie, które moje posty podobają Wam się najbardziej? Bo pozycjonowanie pozycjonowaniem, ale post musi też zaciekawić i dobrze się czytać, a nie tylko klikać, klik, klik.


Rys. AFTERWEB

Komentarze

 1. SEO w blogosferze jest bardzo ważne. Kiedyś o tym nie wiedziałam, ale teraz widzę ogromną różnicę jak wprowadziłam SEO

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się cały czas uczę pozycjonowania i nie jest łatwo )

  OdpowiedzUsuń
 3. jeszcze nie znam Twoich wpisów, dopiero zacznę je czytać ;-) ale nie wiedziałam, że są firmy, które profesjonalnie zajmują sie SEO :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne! Dobrze, że są, ale zajmują się chyba raczej grubszymi niż my rybami ;)

   Usuń
 4. Pisanie z SEO nie jest łatwe, ale po jakimś czasie widać efekty. Mam teraz wiele przepisów, które się ładnie zaindeksowały w Google i dzięki temu mają dużo wyświetleń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję! Oby tak dalej, a nawet lepiej. Cieszę się Twoim sukcesem :)

   Usuń
 5. Tez mam kilka takich skarbów wpisów które budują mi
  Polowe ruchu z Google. Kilka z nich bym o to nawet nie podejrzewała gdyby nie GA 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, co krok (a właściwie co klik), niespodzianki... Ale lokomotywy muszą być i ciągnąć całość ;)

   Usuń
 6. pozycjonowanie to dla mnie dalej nie łatwy temat

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie SEO przy blogach to dosyć ciężki temat...

  OdpowiedzUsuń
 8. Z pozycjonowaniem jest tak, że jeśli nie zajmie się tym specjalista, to nie zawojujesz. Natomiast jeśli chodzi o blogi, to nie to jest priorytetem bo jeśli dobrze Cię ktoś zapamięta, to wyszuka po nazwie i w google wyskoczysz jako pierwszy link :)

  OdpowiedzUsuń
 9. pozycjonowanie? ciekawy wpis

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza