Kostka brukowa - jesienna pielęgnacjafot. Polbruk

Systematyczna pielęgnacja kostki brukowej sprawi, że będzie ona znacznie trwalsza. Przed zimą warto poświęcić temu szczególną uwagę.


Od czego zacząć jesienne porządki? Od zamiecenia i umycia bruku. Pył, kurz, błoto czy plamy po oleju silnikowym to standardowe zabrudzenia, które powinny być regularnie usuwane. By zrobić to szybko i skutecznie najlepiej użyć myjki ciśnieniowej ze specjalną przystawką. Pomoże ona również pozbyć się zielonych nalotów. Aby nie pojawiły się znowu, użyjmy specjalnych preparatów eliminujących porosty i glony, których już sporo na rynku. Niektóre przy okazji przywracają właściwości antypoślizgowe kostki. 
Następny krok to usunięcie chwastów wrastających w szczeliny pomiędzy kostkami. Można je usuwać ręcznie, wygodniej jednak skorzystać z preparatów chwastobójczych. Nanosimy je spryskiwaczem lub mazakiem. 
Następnie uzupełniamy fugi piaskiem i bardzo dokładnie zamiatamy bruk, nie zostawiając na nim ziarenek piasku - przykryte przez zimę śniegiem lub lodem mogą zostawić trudne do usunięcia plamy. 
Na koniec warto zaimpregnować oczyszczoną nawierzchnię specjalnym preparatem. Dzięki temu wolniej będzie się brudzić i będzie trwalsza - dłużej będzie nam służyć. A zatem - do dzieła! Póki pogoda pozwala...


 fot. Polbruk


fot. Polbruk

fot. Polbruk


fot. Polbruk


Komentarze