Taras z kubikami - metamorfoza tarasu

fot. Karolina Szablowska

Oszczędność formy i barw, urok kwiatów, cień ogromnego parasola. Jednym słowem: taras idealny na lato. Zaprojektowała go i urządziła architektka krajobrazu Karolina Szablowska (firma Gardinio).
Teraz jest tak:

fot. Karolina Szablowska

A było tak... Jednym słowem - taras zmienił się nie do poznania!

fot. Karolina Szablowska


fot. Karolina Szablowska


fot. Karolina SzablowskaTaras znajduje się  w centrum Warszawy. Jest duży (ok. 20 m. kw.), słoneczny (południowa wystawa), ma ładny półokrągły kształt. Jednym słowem - idealne miejsce na letni pokój pod chmurką. Wymagał tylko odpowiedniej oprawy. Nadała mu ją projektantka Karolina Szablowska (firma Gardinio). Zastosowała prosty manewr: ustawiła tutaj identyczne (różniące się tylko wielkością) donice w formie kubików - jedną obok drugiej, w rytmicznym szyku. W dodatku wszystkie białe. To właśnie one zdecydowały o uroku tego miejsca.
Ponieważ taras jest bardzo słoneczny, konieczne było jego zacienienie - stąd ogromny (o średnicy 3, 5 m) parasol. Żeby był stabilny, producent wyposażył go w ciężką i niezbyt piękną
betonową podstawę
(tzw. stopę), która mogła zdominować kompozycję. Trzeba było ją więc zamaskować. Czym? Oczywiście białymi donicami w formie kubików, pełnymi pelargonii, uczepów i werben.
Te kolorowe kwiaty jednoroczne są w zasadzie jedynym kolorowym akcentem tego tarasu. 
Kompozycja roślinna jest bowiem bardzo oszczędna i spójna. Kącik do wypoczynku z wygodnymi rattanowymi meblami (obok wejścia do domu) osłaniają przed wiatrem i spojrzeniami przechodniów "żywopłot" z pstrych dereni. W pozostałych kubikach posadzone są miskanty i inne wysokie trawy ozdobne.  
Jest tu wszystko, co niezbędne do relaksu. Oceniam ten taras na piątkę.

Komentarze

 1. Rzeczywiscie nic skomplikowanego a nadaje klimat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie :) Nie mogę się doczekać aż powstanie mój taras ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie efekty cieszą najbardziej! Brawo za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Metamorfoza robi wrażenie, jest stylowo i z pomysłem. Jak dla mnie prezentuje się znakomicie! Przestrzeń wykorzystana w 100% :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna metamorfoza tarasu. 😘👍

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie byłoby to idealne miejsce, żeby usiąść i poczytać książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza