Kwiaty w stylu retro

Fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Kwiat doniczkowy, w duecie z odpowiednią osłonką, potrafi podkreślić styl wnętrza, a nawet go wykreować. Dzisiaj kilka słów o kwiatach w stylu retro.Są rośliny, które pasują do wnętrz w określonym stylu, natomiast w innych - tracą na uroku. Na przykład bluszcz doskonale wpisuje się w klimat retro i country, ale w nowoczesnym otoczeniu często jest obcym akcentem. Podobnie jak maranta, fiołek afrykański, gloksynia czy paproć. 
Obserwując kwiaty doniczkowe we wnętrzach trudno oprzeć się wrażeniu, że te bujnie rozrastające się, o raczej drobnych liściach i delikatnym, niekiedy zwiewnym pokroju pasują do stylu romantycznego czy country. Podobnie gatunki pnące i o zwieszających się pędach. We wnętrzu w stylu retro niezastąpione będą ulubione kwiaty naszych prababek (np. prymulka, fiołek, ketmia), a w kuchni - wonne zioła. Dobrze, gdy roślina ma pastelowe barwy i delikatny deseń na liściach.
O tym, czy będzie pasowała do otoczenia, decyduje też w dużej mierze osłonka; ten sam kaktus posadzony w nowoczesnej donicy i w stylowej osłonce nabiera przecież całkiem odmiennego charakteru.

>> Polecane rośliny
aglonemy, asparagusy, begonie o ozdobnych liściach, difenbachie, drobnolistne figowce,
echmee, gatunki kwitnące (np. azalie, cyklameny, cynerarie, fiołki afrykańskie, gloksynie, hibiskusy, hoje, hortensje, kalanchoe, prymulki, róże, storczyki), kalatee, maranty, nertery, niedośpiany, paprocie, peperomie, rośliny pnące i o zwieszających się pędach (np. bluszcze, ceropegie, cissusy, pnące figowce, trzykrotki), solejrolie, większość palm, zygokaktusy


Komentarze

  1. Uwielbiam styl retro! <3 <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyczuwam, że jesteś romantyczną duszą :) Ja jednak wolę styl nowoczesny z elementami retro, czyli przemieszanie klimatów :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza