Ogród z pudełka - projekty rabat Garden Box


Marzysz o ogrodzie pełnym pięknych rabat, ale nie jesteś architektem krajobrazu i nie za bardzo znasz się na roślinach? Głowa do góry! Pomoże Ci w tym Garden Box.  


Na czym to polega? Garden Box to wielkoformatowe projekty rabat kwiatowych w skali 1:1 opracowane przez architekta krajobrazu. Dzięki nim każdy może bardzo szybko i z łatwością własnoręcznie stworzyć efektowny i prawidłowo skomponowany ogród wokół domu. Tutaj nie trzeba znać się na ogrodnictwie, architekturze krajobrazu i roślinach. Nie trzeba wiedzieć, jak łączyć kolory i faktury kwiatów, w jakim zagęszczeniu sadzić rośliny oraz jak je ze sobą zestawiać, by kompozycje kwitły jak najdłużej. To wszystko rozwiązuje Garden Box.
Ogrod z pudełka (Garden Box) zawiera:
·  - Wielkoformatowy projekt w skali 1:1 przygotowany przez architekta krajobrazu gotowy do rozłożenia i posadzenia roślin,
·  - Zaprojektowany kształt rabaty wraz z doborem gatunkowym roślin,
·  - Listę roślin potrzebną do wykonania rabaty,
·  - Instrukcję obsługi i worek jutowy wraz z czerwonym sznurkiem do świątecznego zapakowania.
Projekt wystarczy rozłożyć  na przygotowanym podłożu, posadzić rośliny w wyznaczonych miejscach, obsypać korą lub żwirem i gotowe!

Moduły możesz ze sobą łączyć, tworząc własne kompozycje dopasowane do Twojej działki. Poza tym materiał, z którego zostały wykonane projekty, wspomaga rozwój roślin ozdobnych, a dodatkowo ogranicza rozwój chwastów. 
Twórcy projektu Marzena Płaza (architekt krajobrazu) i Piotr Kenig (absolwent Marketingu i zarządzania) projektując rabaty starali się przedstawić propozycje w bardzo różnych stylach tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest więc na przykład rabata pod drzewem, w stylu wiejskim, nowoczesnym, a nawet cały frontowy ogródek! Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.
Dodam jeszcze, że innowacyjność projektu została zbadana i potwierdzona przez niezależny Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.Ogród z pudelka (Garden Box) - rabata w stylu angielskim to połączenie pozornej dzikości natury z precyzją kompozycji formalnej. Rabata jest obsadzona piętrowo, dzięki czemu wszystkie rośliny są wyeksponowane- wyższa stanowią tło dla niższych. Całość utrzymana w romantycznej kolorystyce bieli, błękitu i różu. Jak przystało na rabatę angielską rośliny zostały tak dobrane, by kwitły kolejno przez cały sezon.


Ogród z pudełka (Garden Box) - zacienione miejsca pod drzewami to trudne stanowiska dla większości bylin i krzewów. Rośliny użyte przez nas w tej okrągłej rabacie, doskonale czują się pod koronami drzew, a przy tym rozjaśniają najciemniejsze zakątki ogrodu. Urozmaicone kształty i faktury roślin sprawiają, że rabata pozostaje atrakcyjna przez cały sezon.

Ogród z pudełka (Garden Box) - ogród biały z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom eleganckich aranżacji pełnych lekkości i świeżości. Oto kilka moich wskazówek, dotyczących zakładania i pielęgnacji rabaty. Dzięki nim, kompozycja zachowa nieskazitelny wygląd przez długi czas. Rośliny wykorzystane w białej rabacie nie lubią cienia, dlatego należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną w glebie żyznej, próchnicznej i umiarkowanie wilgotnej. Większość roślin jest tolerancyjna co do ph podłoża, jedynie zawciąg nadmorski i ostróżka preferują odczyn gleby lekko kwaśny.

Ogrod z pudełka (Garden Box) - filmik instruktażowy:

Źródło i zdjęcia: gardenbx.pl

Więcej informacji: www.gardenbx.pl

Komentarze

 1. cudowny poomysł ,takiego boxa jeszcze nie widziałam. Muszę się zaopatrzyć

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam ogródka, więc nawet nie wiedziałam, że są takie boxy. Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki Garden Boć przydałby się dla mnie i mojego męża. Nie mamy zielonego pojęcia jak urządzić nasz ogród.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wobec tego to pomocnik w sam raz dla Was :) Powodzenia!

   Usuń
 4. Ktoś miał bardzo fajny pomysl na biznes :) Zazdroszczę pomysłu :) Jest genialny, na pewno wiele osób skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zielony biznes kręci się jak każdy inny. Producenci prześcigają się w pomysłach. Ale ten jest naprawdę fajny :)

   Usuń
 5. Ja mam ogród urządzony, ale wymaga jeszcze wiele pracy. Nie wiedziałam, że są takie garden boxy, może kiedyś skorzystam. Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że obędziesz się bez boksa :) Powodzenia!

   Usuń
 6. Mój ogród jest spontaniczny, rozsadzam kierując się jednak jakąs wiedza. Ale dla kogoś, kogo roślinki nie słuchają może być dobrym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysłciekawy, ale obawiam się, że efekty mogą odbiegać od wizualizacji ze względu na kwasowość podłoża, warunki atmosferyczne i dostępność roślin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, rzeczywiście nie ma tam wskazówek dotyczących rodzaju gleby i innych warunków siedliskowych (oprócz zacienionej rabaty pod drzewem). A więc wcześniej trzeba się zorientować, jaka jest gleba w ogrodzie, gdzie jest słońce, a gdzie cień itp.

   Usuń
 8. Ale to pomysłowe. To są plusy dzisiejszych czasów, mamy dużo różnych pomocy jak widać w przeróżnych dziedzinach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żyjemy coraz szybciej, pracujemy coraz szybciej, wypoczywamy coraz szybciej, ogrody też chcemy zakładać w błyskawicznym tempie i bez wysiłku. Ogród z pudełka to jedna z propozycji ułatwiających to zadanie ;)

   Usuń
 9. Kiedyś w jakimś programie poradnikowym o tym słyszałam, już wtedy się tym zainteresowałam, ale zapomniałam, teraz już przejdę do działania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, jak widać garden box jest Ci pisany ;) Powodzenia!

   Usuń
 10. nie miałam pojęcia o istnieniu czegoś takiego, jestem zachwycona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też niedawno się o tym dowiedziałam, a wiem, że ogrodnicy (również ja) często mają duży kłopot z komponowaniem roślin na rabacie.

   Usuń
 11. Fantastyczna sprawa, jak będę już miała swój dom, to pewnie się czymś takim bliżej zainteresuję, bo marzy mi się własny ogród :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny pomysł! Ja bym z chęcią z takiej pomocy skorzystała!

  OdpowiedzUsuń
 13. mam ogromny ogród i ciągle brak mi pomysłu na jego wygląd

  OdpowiedzUsuń
 14. ja cie... tego jeszcze nie widziałam, jest to jakiś pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie miałam pojęcia, że takie boxy istnieją... GENIALNE!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. czerwony sznurek! to takie ... kabalistyczne... super :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza