Spotkajmy się na Łące Leśmiana9 czerwca została otwarta "Łąka Leśmiana" – plenerowa instalacja inspirowana wierszem "Łąka" Bolesława Leśmiana. To miejsce, gdzie można odpocząć, posłuchać poezji, potańczyć na dancingu przy muzyce na żywo, zobaczyć film, wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych czy zajęciach z jogi. Łąka rozkwitła na zielonym skwerze przy Muzeum Polin od strony ul Edelmana. Będzie kwitła aż do końca sierpnia. Za projekt i wykonanie instalacji "Łąka Leśmiana" odpowiedzialne są: Barbara Motylińska i Magdalena Motylińska (Magdalena Motylińska Pracownia Projektowa).Łąkę tworzy drewniany podest z hamakami, pod którymi pachną kwiaty. Z wbudowanych głośników płyną dźwięki prawdziwej łąki, przygotowane przez reżysera dźwięku Bartłomieja Woźniaka. Odwiedzający Łąkę mogą przysiąść na drewnianych ławkach i przeczytać wybrane wiersze Bolesława Leśmiana z tomu "Łąka" z 1920 roku. Wiersze są również dostępne również w j. angielskim, przetłumaczone przez Mariana Polaka-Chlabicza.

W tym roku Łąka kolorowo rozkwitła dzięki współpracy Muzeum POLIN oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, które zorganizowało bogaty program kulturalno-rekreacyjny.

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. WarszawaKomentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Oby więcej takich. W sumie w takich akcjach chodzi o to, żeby mieszczuchy bardziej łaknęły natury :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. No pewnie, usiąść albo się położyć się i zapomnieć o miejskim zgiełku :) Powinno być więcej takich miejsc.

   Usuń
 3. Świetny pomysł, chętnie się wybiorę tam 😁😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi i wygląda bardzo ciekawie, chętnie zobaczyła bym więcej zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak rozumiem instalacja jest w Warszawie? ;) Bardzo ciekawa inicjatywa, w dodatku otwarta w moje urodziny. Jak długo będzie otwarta?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy pomysł. Szkoda, że taka łąka nie jest na stałe.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajny pomysł na aranżację przestrzeni miejskiej :-) Szkoda, że tylko na jakiś okres, ponieważ często się to fajnie przyjmuje

  OdpowiedzUsuń
 8. Aleksandra Bohojło26 lipca 2018 14:31

  Fantastyczna inicjatywa. Chętnie wybrałabym się w takie miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna inicjatywa i genialny pomysł na wykorzystanie sporego terenu. Oby takich projektów był więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam takie miejsca! Dobrze, że jest ich coraz więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fantastyczny pomysł :) Oby więcej takich inicjatyw :)

  OdpowiedzUsuń
 12. OO- dobrze wiedzieć! Chętnie odiwedzę :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza