Zapraszam na spacer po moim ogrodzie - wiosna 2019Zapraszam na pierwszy wiosenny, nieco pochmurny spacer po moim ogrodzie, oczywiście pełen emocji ;) Będzie się działo!
Spacer z pewnością nie wyzwoli w Was tylu emocji, co kolejny odcinek jakiegoś thrillera czy dreszczowca, ale może choć trochę zaskoczy oczy... Bo na przykład przy tarasie rośnie czosnek, którego kwiaty mają mieć średnicę... 30 cm. Mają mieć, bo jak dotąd widziałam je tylko na zdjęciach. Jego cebulki posadziłam na jesieni i teraz czekam z zapartym tchem na efekt. Na razie czosnek dumnie kołysze pąkiem, ale już lada dzień pewnie wystrzeli kwieciem... To dopiero są emocje!

Tuż obok rośnie lilia podgryzana przez poskrzypkę (to taki żuk) - wydłuża się, wydaje liście, ale czy w tym roku otworzy dzioba (czyli pąka)? Tego nie wie nikt, oprócz poskrzypki, no i może samej lilii. Ja odpadam i sama jestem sobie winna, gdyż jak zwykle nie prysnęłam na poskrzypkę Decisem (to taki preparat). I obserwuję pąk z zapartym tchem... A przed chwilą zaatakowała mnie pokrzywa! Tak, ogród potrafi zaskakiwać... 


Na koniec, żeby zabrzmieć optymistyczniej, słów kilka o mym sposobie na dobry dzień. Rano robię sobie latte (koniecznie z pianką), wychodzę z nią w piżamce do ogrodu i podpatruję, co zakwitło, zamierza zakwitnąć lub paść. A potem siadam przy stoliku na tarasie, wypijam otatnie kropelki, ładuję akumulatory (swoje, a nie opla). Tak też było dzisiaj. Tym razem jednak zabrałam ze sobą telefon komórkowy i strzeliłam kilka fot. Niestety, są na nich głównie detale. Nie odważyłam się na szersze ujęcia, gdyż wiosną mój ogród nie zachwyca w ogóle, tylko w szczególe :) Ale już niedługo... Ciąg dalszy nastąpi.
 fot. Blogrodowo

Komentarze

 1. Pięknie :-) Na to latte to i ja się piszę ;-) Serdeczności :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Do zobaczenia na ogrodowych ścieżkach i przy kawusi :)

   Usuń
 2. Przepiękny ogród i niesamowite rośliny :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. pięknie! Czy rozważaliście może korzystanie z ekologicznego stymulatora wzrostu i kwitnienia HumicAgro? Przy tegorocznej suszy i zakazach korzystania z wody może być jeszcze bardziej przydatny

  OdpowiedzUsuń
 4. ogród musi się prezentować pięknie w całości :) Ja również pracuję nad swoim i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę się mogła chwalić roślinkami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie się prezentuje :D Jednak zawsze bardziej niż kwiaty lubiłam oglądać ptaki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny ogród! Zazdroszczę wytrwałości i cierpliwości w pielęgnacji!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie i kwiatowo, nie ma to jak wiosna :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz mnóstwo skarbów w tym ogrodzie! Pięknie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę piękny ogród ;) Te kwiaty są przecudne

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale tam jest pięknie ^^ I pewnie super pachnie :D
  Kwiaty czosnku są śliczne <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny ogród. 💜 A zdjęcia przypominają wręcz takie katalogowe, gdzie można zamówić nasiona do posadzenia we własnym ogrodzie. Cudowny, piękny i kolorowy ogród. Wypoczynek tam musi być czystą przyjemnością. 💜

  OdpowiedzUsuń
 12. Spacer wiosną po ogrodzie to najpiękniejsza rzecz

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam bardzo podobny rytuał :) Pierwszy raz od kilku lat mam możliwość spędzać tyle czasu w domu rodzinnym wiosną, przez co mogę dokładnie obserwować dzień po dniu cały cykl kwitnienia różnych roślin. Aktualnie jestem rozkochana w azaliach i czekam aż swoje pąki wypuszczą piwonie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Przepięknie! Chciałabym uzyskać taki efekt w moim ogrodzie !

  OdpowiedzUsuń
 15. Marzy mi się własny ogródek,ale niestety na razie pozostaje mi oglądanie pięknych ogródków innych ;) super robota !

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ładny ogród i ja również chcę swój w bardzo podobnym stylu zrobić. Jestem zdania, że na pewno trzeba go dobrze nawadniać. Już nawet czytałam o pompach do nawodnień https://www.dostudni.pl/pompy-do-nawodnien-czym-kierowac-sie-przy-wyborze,b78.html i jestem zdania, że warto mieć takie systemy.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza