Pozycjonowanie stron z AfterwebBloger bez narzędzi do pozycjonowania jest jak ogrodnik bez sekatora czy szpadla. Warto więc je pozyskać, najlepiej korzystając z pomocy specjalistów z Afterweb lub innej firmy SEO. 
Osiągnięcie sukcesu w blogosferze nie jest proste, bo zasięgi, słowa kluczowe, pozycjonowanie... Możesz dwoić się i troić, zamieszczać super tematy i piękne zdjęcia. Jeśli jednak nie zastosujesz słowa kluczowego czy skutecznego linkowania tekst nie zaistnieje w sieci (no, chyba że Twój blog ma wiernych czytelników, którzy lubią "wpadać" w odwiedziny). Słowo kluczowe musi się znaleźć w tytule, w leadzie, a najlepiej w co drugim zdaniu… I jak tu napisać ciekawy artykuł? 
Musisz też śledzić poczynania konkurencji, wiedzieć, co w internetowej trawie piszczy. To wcale nie jest proste i zabiera mnóstwo czasu. Łatwo o zawrót głowy!Pozycjonowanie stron z Afterweb - czy warto?

Ale niektórym się to udaje, i to w krótkim czasie - na przykład mojej znajomej blogerce kulinarnej. Jej blog jest młody (ma 1,5 roku), a już wskoczył na pierwszą stronę w wyszukiwarce! Wybrałam się więc do niej na korepetycje i okazało się, że wcale nie jest internetową alfą i omegą, tylko korzysta z pomocy specjalistów z firm SEO. Kluczem do jej sukcesu w Internecie okazało się zwłaszcza pozycjonowanie stron z Afterweb  Pozycjonowanie stron z Afterweb - o co tu chodzi?

 Pozycjonowanie to działania mające na celu wypromowanie witryny w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania, pod frazami kluczowymi. Mówiąc prościej chodzi o to, by witryna wyświetlała się, gdy ktokolwiek wpisze w Google dane słowo kluczowe. To ważne! Okazuje się bowiem, że ok. 90% internautów nigdy nie zagląda na frugą stronę wyników wyszukiwania. A taka sama liczba czytelników uważa strony będące na szczycie wyszukiwarki za lepsze od konkurencji. Sukces bloga gwarantuje więc jedynie znalezienie się w TOP10 wyników w Google (czyli na pierwszej stronie wyszukiwania). O tak niewielką liczbę miejsc walczą każdego dnia tysiące firm! Dlatego właśnie warto powierzyć pozycjonowanie strony doświadczonym specjalistom. 

Zdjęcia - afterweb.pl
Komentarze

 1. Warto mieć choćby nikłe pojęcie na temat pozycjonowania - albo zatrudnić profesjonalistów,którzy skutecznie się tym zajmą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedza o pozycjonowaniu na pewno przyda się blogerowi, bo to podstawa, bez krótej trudno promować bloga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozycjonowanie to jedno z najważniejszych działań blogera chcącego osiągnąć sukces w blogosferze :-)

   Usuń
 3. Pozycjonowanie to bardzo ważna sprawa, więc dobrze jest wiedzieć o nim przynajmniej trochę.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza