Letnie porządki w ogrodzie.

 

 

Czas na letnie porządki wokół domu i w ogrodzie. Warto zaopatrzyć się w drabinę, rusztowanie i innych sprytnych pomocników, którzy ułatwią nam to zadanie.

Ostatni dzwonek na cięcie drzew i krzewów, strzyżenie żywopłotów (można to robić do połowy sierpnia) oraz szereg innych prac ogrodowych, które pomogą utrzymać nasz dom i ogród w dobrej kondycji. Ja również ruszyłam do boju!
I
patrząc na swój wysoki żywopłot z tuj jak co roku zadałam sobie pytanie: jak sięgnąć do jego czubka? Stanąć na drabinie czy na rusztowaniu? Do tej pory zawsze korzystałam z drabiny, ale czułam się na niej niekomfortowo z uwagi na mój lęk wysokości. Szukając odpowiedzi w Internecie kliknęłam w link https://sklep.rusztowania-drabiny.pl/, gdzie znalazłam kilka porad, które nieco rozjaśniły mi w głowie. 

LETNIE PORZĄDKI Z AWEX DRABINA CZY RUSZTOWANIE?


Drabina czy rusztowanie
oto jest pytanie! Przede wszystkim znaczenie ma wysokość żywopłotu lub drzewa, które chcemy przyciąć. Jeśli nie sięgniemy do niego z poziomu trawnika i nie przepadamy za drabinami, możemy wybrać stabilne rusztowanie jezdne, które – z uwagi na dużą platformę roboczą – będzie sporym ułatwieniem zwłaszcza dla ogrodników z lękiem wysokości. Szeroka platforma daje więcej swobody i poczucia bezpieczeństwa, niż wąski szczebelek drabiny.  
Do niedużych żywopłotów wystarczy lekkie mini rusztowanie aluminiowe CORDA, o maksymalnej wysokości roboczej do 3 metrów. Do wyższych żywopłotów lepszy będzie model Climtec, który można rozbudować do wysokości 7 m. Oba typy rusztowań wyposażone są w rolki jezdne, dzięki którym bez problemu przesuniemy konstrukcję wzdłuż żywopłotu. Platforma rusztowania pomieści wszystkie potrzebne narzędzia, a często także naszego pomocnika – maksymalne obciążenie konstrukcji wynosi bowiem 150 kg. Takie rozwiązanie sprawdzi się też przy konserwacji lub myciu elewacji. Oba rusztowania, dzięki modułowej konstrukcji, można szybko zdemontować i schować do schowka nie zajmą wiele miejsca.

Natomiast drabina ogrodowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba sięgnąć naprawdę wysoko, na przykład przy przeglądzie dachu, czyszczeniu rynien czy myciu okien dachowych.
A w przypadku przycinania żywopłotu możesz ją wykorzystać do okazjonalnych poprawek.


LETNIE PORZĄDKI Z AWEX KUPNO CZY WYNAJEM?

Rusztowania i drabiny zapewniają wygodną i bezpieczną pracę, ale ich zakup łączy się ze sporym wydatkiem. Może więc lepiej je wypożyczyć? Zwłaszcza jeśli będą Ci potrzebne okazjonalnie, od czasu do czasu. Z reguły przycięcie żywopłotu zajmuje tylko jeden - dwa dni, więc koszt wynajmu będzie niewielki.
Wówczas opłata za wypożyczenie zależy od czasu użytkowania. Trzeba też wpłacić kaucję, która oczywiście przy oddaniu sprzętu zostanie zwrócona. Firma Awex zapewnia też transport, doświadczoną ekipę monterów, rozstawiającą i demontującą rusztowanie za dodatkową opłatą .

LETNIE PORZĄDKI Z AWEX BEZPIECZNA PRACA

Zanim rozpoczniesz przycinanie żywopłotu, upewnij się, że wszystkie narzędzia oraz sprzęt są w pełni sprawne – dotyczy to zwłaszcza drabin i rusztowań, ponieważ podczas pracy na wysokości nietrudno o wypadek. Zaopatrz się też w podstawowe środki ochrony indywidualnej, rękawice, okulary, ewentualnie przy przycinaniu większych gałęzi  kask.
Życzę Wam miłych, bezpiecznych i owocnych porządków! :)

 Zdjęcia: Avex

Tekst powstał w wyniku współpracy komercyjnej


Komentarze