filtr kieszeniowy = czyste powietrze
fot.stockvault.net_Mohamed Hassan |
Wszyscy wiemy, że rośliny oczyszczają powietrze. Ale tam, gdzie jest ono mocno zanieczyszczone, potrzebna jest odpowiednia filtracja. Prym wiodą filtry kieszeniowe.
Wiele mówi się o jakości i czystości powietrza na zewnątrz. Ale ważna jest też jego jakość we wnętrzach, zwłaszcza jeśli toczą się w nich procesy produkcyjne emitujące pył i toksyny rujnujące zdrowie ludzi. Nie można bagatelizować tego problemu! Długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń bywa powodem alergii i poważniejszych chorób, choćby astmy, grzybic czy nawet nowotworów.
Samo regularne wietrzenie zamkniętych
pomieszczeń nie wystarczy. Niezbędna jest odpowiedniej klasy filtracja.
FILTR KIESZENIOWY - KIESZONKI W RAMACH
Nazwa tych urządzeń wynika z ich budowy. Filtry kieszeniowe składają się bowiem z “kieszonek” tworzących powierzchnię filtrującą, zamocowanych w ramie - najczęściej z ocynkowanej blachy.
FILTRY KIESZENIOWE - ZALETY
Zaletą filtrów kieszeniowych jest nie tylko ich wydajność i skuteczność, ale też trwałość. Nie wymagają częstego serwisowania, rzadko się psują. Zwłaszcza, gdy zamawia się je na wymiar można mieć pewność ich skutecznego działania. Filtry
kieszeniowe są też energooszczędne; nie powodują niekorzystnego
spadku ciśnienia w przepływie powietrza i nie obciążają urządzeń
cyrkulujących. Większość jest łatwa w utylizacji, a co
za tym idzie bezpieczna dla środowiska.
Najważniejsze jest jednak wspomniane już zdrowie ludzi, narażonych na wdychanie toksyn. Urządzenia od renomowanych producentów (jednym z nich jest firma Biteko) potrafią efektywnie zwalczać od 90 do nawet 99% chorobotwórczych zanieczyszczeń! Więcej dowiesz się na stronie biteko.pl
Zdjęcia: Biteko
Wpis powstał w wyniku współpracy komercyjnej
Komentarze
Prześlij komentarz