Doniczki Bosske Sky Planter - z kwiatami do góry nogami

fot.rossi.pl

Oryginalne doniczki Bosske Sky Planter z kwiatami do góry nogami postawiły na głowie doniczkowy design.


fot.wedwoje.pl

Doniczki Sky Planter to rozwiązanie budzące kontrowersje wśród 
miłośników roślin. Niektórzy twierdzą, że to tortura dla posadzonych w nich roślin, inni (do których zaliczają się głównie miłośnicy designu) są pełni entuzjazmu. Nareszcie coś nowego! Jak jest naprawdę? Nie wiadomo. Szkoda, że rośliny nie potrafią mówić...
Jedno jest pewne - "odwrócone doniczki" nie zajmują wiele miejsca, a dodają wnętrzu nowoczesnego sznytu. Ich instalacja (przeważnie na suficie) nie jest skomplikowana. Do każdej dołączona jest bowiem instrukcja i niezbędne akcesoria: siatka, zawleczka (uniemożliwiające wypadnięcie rośliny) i linka podtrzymująca doniczkę (o regulowanej długości).
Mimo, że rośliny rosną zielonym do dołu, te w "odwróconych doniczkach" pielęgnujemy je tak samo jak inne domowe kwiaty: zapewniamy odpowiednie stanowisko oraz wilgotność podłoża i powietrza. Jak je podlewać? W środku wiszącej doniczki znajduję się zbiornik na wodę, który napełnia się od góry. Woda nie wyparuje tak szybko, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych doniczek więc nie musimy podlewać roślin codziennie.
W doniczkach Sky Planter można uprawiać praktycznie wszystkie domowe rośliny - nawet zioła!

fot.domplusdom.pl

fot.fabrykaform.pl

fot.rossi.pl

fot.rossi.pl

fot.rossi.pl


fot.rossi.pl

Komentarze

 1. Ciekawy pomysł, nie powiem. Roślinki, roślinkami - ale co z wierceniem takiej ilości dziur w suficie? Raczej to nie jest propozycja dla wszystkich wynajmujących mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś do mnie nie przemawia ten design:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się to bardzo spodobało, bo lubię wszelkie nowości. Mam już dosyć doniczek ustawionych w karnych szeregach na parapetach :(

   Usuń
 3. Sama nie wiem co o tym myśleć. Podoba mi się w przypadku gęstych, rozłożystych zielonych roślin ale już taki odwrócony storczyk (?) robi nieco dziwne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie - tak jak pisałam, szkoda że rośliny nie potrafią mówić. Dla mnie największym problemem jest ich samopoczucie, w końcu to rozwiązanie wbrew grawitacji. Źle bym się czuła zawieszona przez dłuższy czas głową w dół. Ale pomysł szalony, a ja to lubię :)

   Usuń
 4. Mi się to mega podoba, i chętnie sprawie se taki pomysł do mieszkania

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda ciekawie, ale nie sprawdziłoby się u mnie. Sufit mam na wysokości 2 m.

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie nigdy nie pomyślałam, że dla roślin to może być ,,tortura". Ale wyglądają nieziemsko! Muszę przemyśleć zakup takich doniczek, to genialny pomysł na zaoszczędzenie miejsca w domu, a jednocześnie możliwość hodowania roślin :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny gadżet, Ale chyba dla miłośników nowoczesności i nowinek.

  OdpowiedzUsuń
 8. O kurcze, wyglądają genialnie! Świetny elementy aby odnowić wnętrze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Musze przyznać, że dość oryginalne. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Stozek wzrostu rosliny jest w dole, moim zdaniem krotko sie mozna tymi kwiatami cieszyc. Aczkolwiek pomysl dosc innowacyjny

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję. Tak to już jest, że łatwiej się pisze o fajnym produkcie :-)

   Usuń

Prześlij komentarz